Obec Častrov - oficiální web obce

Menu
úvodní strana

Obec Častrov
oficiální web obce


 • banner záhlaví
 • banner záhlaví
 • banner záhlaví
 • banner záhlaví
 • banner záhlaví
 • banner záhlaví
 • banner záhlaví
 • banner záhlaví
 • banner záhlaví
 • banner záhlaví
 • banner záhlaví
 • banner záhlaví
 • banner záhlaví
 • banner záhlaví

Přístupnost
Změnit kontrast
Zvětšit Font
Zmenšit Font


Listopad 2021
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


škola

Základní škola a mateřská škola Častrov
20.05.2019
obrázek k článku: Základní škola a mateřská škola Častrov
příspěvková organizace,        zřizovatel Obec Častrov
adresa školy Častrov 104,    394 63 Častrov
okres, kraj Pelhřimov,   Kraj Vysočina
IČ,   (RED-IZO) 710 01 263    (600 061 256)
ředitel Mgr. Pavel Pospíšil
telefonní spojení 565 437 112, 565 437 114
e-mail skolacastrov@seznam.cz

 

Předmět činnosti
Základní škola: Účel a předmět činnosti základní školy je vymezen v §5 zákona č.29/1984 Sb., o soustavě základních škol, středních škol a vyšších odborných škol
Mateřská škola Účel a předmět činnosti mateřské školy je vymezen v §3 zákona č. 76/1978 Sb., o školských zařízeních, ve znění pozdějších předpisů
Školní družina: Účel a předmět činnosti školní družiny je vymezen v §20 zákona č.76/1978 Sb., o školských zařízeních, ve znění pozdějších předpisů
Školní jídelna: Účel a předmět činnosti školní jídelny je vymezen v § 39 zák.č.76/1978 Sb., o školských zařízeních, ve znění pozdějších předpisůzapsáno 1. ledna 2003

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ŽÁCI ZŠ ČASTROV V ANGLII
21.11.2015
obrázek k článku: ŽÁCI ZŠ ČASTROV V ANGLII

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost, využívající finanční prostředky poskytované Evropskou unii, letos umožňoval školám zaměření na výuku cizích jazyků a čtenářské gramotnosti. Naše škola tento dotační program využila a pod názvem Venkovská škola za poznáním
realizujeme do konce roku 2015 projekt v celkovém objemu 250 000,- Kč. Manažerkou projektu je
Bc.Vladimíra Hojgrová.
Projekt se skládá ze dvou částí: 1. Čtenářské dílny jako prostředek ke zkvalitnění čtenářství a čtenářské gramotnosti. V rámci této části bylo nakoupeno cca 200 knih pro školní knihovnu a postupně realizujeme čtenářské dílny. Tuto část projektu garantuje Mgr. Jitka Marešová.
2. Zahraniční jazykově – vzdělávací pobyt pro žáky. Tato část projektu se uskutečnila 17. 11. - 21. 11.
S dětmi do Anglie cestovala starostka Ing. Jana Houšková a ředitel Mgr. Pavel Pospíšil. Tato část projektu byla podpořena částkou cca 13 000,- Kč na dítě, které vycestovalo do Anglie. Projekt má přísná pravidla, vycestovat muselo přesně 10 dětí a museli se v době realizace učit anglický jazyk.
Návštěvu Anglie pro nás zprostředkovala firma Kukabara Agency, s.r.o..Pobyt se uskutečnil v přímořském městě Hastings na jihu Anglie. Anglická škola English for less nám připravila program
pro náš pětidenní pobyt , který obsahoval výuku AJ s rodilými mluvčími, ubytování hotelového typu, celodenní stravu, poznávací a zabavní program.
Již cesta do Anglie byla velkým zážitkem – letěli jsme letadlem. Hned druhý den pobytu jsme měli celodenní výlet vlakem do Londýna. Viděli jsme světoznámé londýnské atrakce – Trafalgar Square, Buckingham Palace, parlament a Big Ben, londýnské obří kolo. K Tower Bridge a pevnosti Tower jsme putovali lodí po Temži. Viděli jsme i moderní stavby – např. The Shard, největší mrakodrap Evropské unie.
V dalších dnech jsme si prohlédli starou čast města Hastings s pašeráckou a rybářskou minulostí.
Je zde také připomínána slavná bitva u Hastings.
Přímořské město Brighton je anglické letovisko. Viděli jsme jeho zábavní centrum Brighton Pier a originální palác královské rodiny v indickém stylu Royal Pavilion. Navštívili jsme nákupní centrum i drobné uličky s všemožným zbožím a zajimavostmi.
Pobyt v Anglii se všem ohromně líbil, domů jsme se vrátili s nezapomenutelnými zážitky.
                                                                                                                      Mgr. Pavel Pospíšil

We was at school
19.11.2015
obrázek k článku: We was at school

Dnes jsme byli ve škole. Po snídani jsme se vydali na 15 minutovou cestu, našli školní budovu a zasedli do lavic. Procvičovali jsme abecedu, číslovky oslovení, zvířata a věci. Na fotkách vidíte, jak nás to baví. Odpoledne jsme byli na prohlídce města Hastings a zříceniny hradu. V restauraci jsme měli jídlo - fisch and chips, což bylo pro děti překvapení. 

Zitra je výuka a po ní návštěva Brightonu.

We are going to London - Jedeme do Londýna
18.11.2015
obrázek k článku: We are going to London - Jedeme do Londýna

Dneska se děti s doprovodem vypravily do Londýna. Všichni strávili celý den prohlídkou zajímavých míst a viděli tamní památky. Z krátké zprávy jsme se dozvěděli, že to byla krása. Viděli krásné město, vše bylo upravené a udržované. U Buckinghamského paláce spatřili lady Kate, která v autě s ochrankou vyjížděla z paláce. Pluli lodí po řece Temže.

 

Žáci naší školy v Anglii
17.11.2015
obrázek k článku: Žáci naší školy v Anglii

Desítka žáků naší školy odletěla dnes do Anglie. Ve městě Hastings se budou zdokonalovat ve výuce angličtiny a navštíví zajímavá místa. 


Žáci v doprovodu ředitele školy Pavla Pospíšila a starostky Jany Houškové odletěli dnes z pražského letiště Václava Havla. Po přistání na letišti Gatwick se přesunují na jih Anglie do měta Hastings, kde bude probíhat výuka angličtiny. Hned zítra se vypraví vlakem do Londýna a prohlédnou si významné památky města jako je Buckinghamský palác, Trafalgar Square a Leicester Square. Ve čtvrtek a pátek se budou věnovat výuce. V odpoledních hodinách se podívají do histrické části města Hastings ad. 

V sobotu se nám vrátí domů.

Přejeme mnoho nezapomenutelných zážitků a šťastný návrat  

Zde je pár fotek z jejich odjezdu a letiště